Miło jest nam poinformować, że projekt Elbląskiego Koła PSONI uzyskał dofinansowanie ze środków PFRON na okres kolejnych trzech lat. Dzięki tym środkom będziemy mogli realizować dodatkowe zajęcia dla naszych uczestników. To przede wszystkim indywidualne usprawnianie ruchowe, zajęcia z psychologiem czy też integracja sensoryczna. Poza tym uczestnicy będą mogli wziąć udział w grupowych treningach sportowych oraz spotkaniach ze specjalistami, warsztatach artystycznych, z zakresu komunikacji alternatywnej, selfadwokatury. W ramach działań Klubów zostaną także zorganizowane wyjścia i wycieczki.

Rodzicom i opiekunom natomiast proponujemy spotkania w Klubie Rodzica z psychologiem oraz zaproszonymi specjalistami – na przykład dietetykiem, prawnikiem, fizjoterapeutą, seksuologiem. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i propozycje.

Projekt „Siła Różnorodności – Niepełnosprawni, Mocni, Kreatywni” będzie realizowany od 1 kwietnia 2024 roku przez trzy lata do końca marca 2027 i otrzymał dotację ze środków PFRON w wysokości 3 747 252,25 zł. W projekcie niezbędny jest wkład własny w formie wpłat od uczestników projektu, który za 3 lata wynosi 230 400  zł.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania znajdziesz w zakładce PFRON.

Skip to content