Super User    poniedziałek, 07, grudzień 2015 14:55
Dla Rodzica - Autyzm

Informacja przekazana od Pani Magdy Brzeskiej z Poradnika Autystycznego:

Szanowni Państwo,

Od lutego 2014 r. istnieje „Poradnik Autystyczny” – portal skierowany do osób zainteresowanych tematyką całościowych zaburzeń rozwoju oraz autyzmu.

Projekt, który stworzyłam obejmuje artykuły tematyczne pisane przez specjalistów, porady dla rodziców oraz gazetę, w której zamieszczam artykuły autorstwa terapeutów – psychologów, logopedów oraz innych specjalistów zajmujących się terapią dzieci.

Jest to jak pokazują statystyki coraz większa grupa, gdyż autyzm dotyka już 1 na 80 dzieci urodzonych.

 

Projekt cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno samych terapeutów, co pokazuje uczestnictwo „Poradnika Autystycznego” jako inicjatywy w: konferencji organizowanej z okazji między innymi Światowego Dnia Autyzmu w Cieszynie organizowanego przez Synapsis w 2014 r. oraz w Konferencji Autyzm Polska w 2014 roku.

Obecnie portal posiada honorowy patronat Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka.

W roku 2015 Poradnik Autystyczny zorganizował ogólnopolskie bezpłatne konsultacje dla rodziców, by mieli możliwość sprawdzenia czy ich dziecko rozwija się prawidłowo. Akcja ta polecana była przez Panią Prezydentową Annę Komorowską.

 

Nasz portal oraz gazeta przyciąga ciekawą szatą graficzną oraz tytułem, który jest skierowany do rodziców dzieci często zaniepokojonych czy dziecko rozwija się prawidłowo, a także interesującą, merytoryczną i rzetelną treścią.

 

Portal nasz jest bardzo unikalny, mimo oczywiście wielu stron o podobnej zawartości.

http://www.poradnikautystyczny.pl/