Super User    niedziela, 24, kwiecień 2022 21:27
Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu informuje o przystąpieniu do realizacji resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej ” – edycja 2022. Program ma na celu zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej tj. wsparcia  w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.

Z Środków Funduszu Solidarnościowego na realizację działania w 2022 r pozyskano kwotę 125 109,00 zł.

Głównymi celami programu jest  poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnościami, w szczególności poprzez umożliwienie im jak najbardziej niezależnego życia, wsparcia ich oraz zapewnienia pomocy adekwatnej do potrzeb oraz uczestnictwa osób niepełnosprawnych w wydarzeniach społecznych, kulturalnych, rozrywkowych lub sportowych itp.

 

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ?

  • dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji;
  • osoby z niepełnosprawnością posiadające orzeczenie o niepełnosprawności:
  1. o stopniu znacznym
  2. o stopniu umiarkowanym
  3. traktowane na równi do wymienionych w pkt a i b 

JAKIE DOKUMENTY I GDZIE NALEŻY JE ZŁOŻYĆ?

Dokumentami niezbędnymi do zakwalifikowania do programu są:

- karta zgłoszenia do Programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej" – edycja 2022

- orzeczenie o niepełnosprawności,

Dokumenty należy złożyć osobiście w Biurze Obsługi Placówek PSONI Koło w Elblągu przy ul. 1 Maja 1 w Elblągu lub przesłać zeskanowane dokumenty na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem “Asystent osobisty”

ODBIORCY WSPARCIA NIE PONOSZĄ KOSZTÓW W ZWIĄZKU Z UDZIAŁEM W PROGRAMIE !

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu  (55) 233 75 93lub 502 736 513

Pliki do pobrania: