Super User    wtorek, 28, marzec 2017 20:45
Prezentacja Programu Son-Rise

6 kwietnia 2017 roku w godz. 13:00-16:00 w auli PWSZ w Elblągu

odbędzie się otwarty wykład pt. "Kochać kogoś, to być z nim szczęśliwym..." B.N. Kaufman. Prezentacja Programu Son-Rise".

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu serdecznie zapraszają na otwarty wykład Pana Adriana Borowika pt. "Kochać kogoś, to być z nim szczęśliwym..." B.N. Kaufman. Prezentacja Programu Son-Rise"

Podczas wykładu zostaną przedstawione główne założenia programu Son-Rise, znanego w Polsce jako metoda opcji. Son-Rise to terapia dla osób z autyzmem i podobnymi wyzwaniami rozwojowymi. Jej istotnym elementem jest radość, dobra zabawa, oparta na motywacji dziecka, ale też miłości i akceptacji dzieci razem z ich wyzwaniami i różnicami rozwojowymi.

Program Son-Rise cieszy się ogromnym powodzeniem w USA i coraz większym na całym świecie.

Metodę tę wymyślili i opracowali, dla terapii ich syna – Raun’a, jego rodzice. Raun w wieku kilkunastu miesięcy został zdiagnozowany jako dziecko mocno zaburzone autystycznie, nie komunikował się z otoczeniem. Po zakończeniu terapii i jej spektakularnym sukcesie, jego ojciec B.N.Kaufman napisał wiele książek na ten temat.

Na stronach internetowych Autism Treatment Center of America (http://www.autismtreatmentcenter.org/) oraz Fundacji Być Bliżej Siebie (http://bycblizejsiebie.pl/) można obejrzeć serię filmów dokumentujących rozwój i efekty terapii za pomocą programu Son-Rise. Dają one nadzieję rodzicom, zdruzgotanym diagnozą swoich dzieci, że za pomocą tej metody terapii można w bardzo istotny sposób pomóc dzieciom w rozwoju społecznym. Program Son-Rise traktuje autyzm jako zaburzenie relacji społecznych, a nie zaburzenie zachowania.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wykładzie serdecznie zapraszamy na prezentację Programu do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, al. Grunwaldzka 135 w Elblągu. Więcej informacji na stronie internetowej www.elblag.psoni.org.pl.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Pan Adrian Borowik - pedagog, czynny terapeuta z wieloletnim doświadczeniem, pochodzącym przede wszystkim z zabawy podczas bycia częścią Programu Son-Rise, w poszczególnych rodzinach. Członek Zarządu i współfundator Fundacji Być Blizej Siebie, założyciel platformy szkoleniowej Przylądek Dobrej Nadziei.

Wykład realizujemy w ramach projektu „Nie zwalniamy tempa- usługi społeczne i integracja“ współfinnsowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dokumenty do pobrania: